אודות החברה

  אמריקן אקספרס הינה חברת שירות גלובלית, המספקת ללקוחותיה גישה ואמצעי תשלום לרכישת מוצרים וחוויות המעשירים את החיים ובונים הצלחה עסקית.
  אמריקן אקספרס משתפת פעולה עם קבוצה נבחרת של בנקים ומוסדות פיננסיים ברחבי העולם לשם הנפקת מוצרים במיתוג של אמריקן אקספרס ולשם גיוס סוחרים ברשת המסחרית הגלובלית שלה. תוך מינוף השותפויות ברישיונות, התשתיות הגלובליות והעוצמה של המותג, אמריקן אקספרס השיגה חשיפה רחבה עוד יותר עבור הרשת הגלובלית שלה.

  פרימיום אקספרס בע"מ, משיקה בישראל את כרטיסי אשראי אמריקן אקספרס ברישיון משנת 1995. בהתאם להסכמים שחתמה עם אמריקן אקספרס, פרימיום אקספרס מורשית להנפיק מוצרים תחת המיתוג של אמריקן אקספרס ולהחתים בתי עסק על הסכמים לסליקת כרטיסי אמריקן אקספרס] בישראל. פרימיום אקספרס אחראית לניהול כל ההיבטים המתייחסים למוצרי אמריקן אקספרס אותם היא מנפיקה בכפוף לרשיון שקיבלה מאמריקן אקספרס.

  היסטוריה:

  אמריקן אקספרס העולמית הוקמה בשנת 1850 בארה"ב, כאשר הנרי וולס, וויליאם ג. פרגו וג'והן באטרפילד ניצלו את מסילות הרכבת ברחבי ארה"ב לשילוח מסמכים כספיים וחבילות קטנות.

  בשנת 1882, הפכה אמריקן אקספרס מחברה שעסקה בשילוח בלבד, למוסד פיננסי
  כאשר הנפיקה את המחאות הכסף הראשונות, ובשנת 1891 את המחאות הנוסעים
  הראשונות בעולם.
  בשנים אלו ובתחילת המאה ה- 20 , הרחיבה החברה את עסקיה לתחום הנסיעות ולאורך העשורים הבאים צמחה להיות גם חברת הנסיעות הגדולה בעולם.

  ב- 1 באוקטובר 1958 הונפק כרטיס האשראי הראשון של אמריקן אקספרס בארה"ב. באותה שנה, הצליח המותג לגייס למעלה מ- 17,500 בתי עסק ברחבי העולם לכבד את כרטיס האשראי. אלוויס פרסלי, מלך הרוקנ'רול, היה אחד ממחזיקי הכרטיס הראשונים בעולם.

  בשנת 1966 החלה הנפקת כרטיס הזהב של אמריקן אקספרס בצורתם המוכרת עד היום. הכרטיס הירוק, כרטיס הדגל של אמריקן אקספרס בעולם, הושק בשנת 1969, והנפקת כרטיס הפלטינה החלה בשנת 1984.

  כיום המותג אמריקן אקספרס הוא מ- 20 המותגים החזקים בעולם, והוא מופץ בכ- 130 מדינות ברחבי העולם עם למעלה מ- 2,200 נציגויות המעניקות שירותי תיירות וסיוע.
  פרימיום אקספרס בע"מ, זכיינית אמריקן אקספרס בישראל, החלה את פעילותה בישראל בשנת 1995, ומאז מחזיקי הכרטיס היוקרתי בארץ הם חלק מקבוצה בינלאומית נבחרת, הדוגלת בערכים של שירות, מכובדות ומקצוענות.