שאלות תשובות בענייני ביטוח נסיעות לחו"ל בזמן קורונה

  ביטלתי את הנסיעה הצפויה עקב התפשטות הקורונה, האם אקבל החזר עבור דמי הביטוח אותם שילמתי?
   ניתן לבטל את הפוליסה ולקבל החזר מלא של הפרמיה ששולמה. ניתן לשלוח בקשת ביטול באזור האישי ובקשתך תטופל.

  רכשתי ביטוח נסיעות לחו"ל  ואני חווה תסמיני קורונה, כך שיש חשש שנדבקתי בנגיף בזמן הנסיעה. מה עלי לעשות?
  במידה ואת/ה עדיין בחו"ל, יש ליצור קשר באופן מיידי עם מוקד הסיוע של AIG בחו"ל כדי לקבל הנחיות מדויקות כיצד לפעול, בהתאם להנחיות הטיפול והמניעה במדינת היעד. מוקד הסיוע זמין 24/7 בטלפון 972-3-9191155+ ,במייל: Aig@ima-mc.com או בוואטסאפ: 054-9206902. במידה ויהיה צורך בטיפול רפואי, הוא יכוסה על פי תנאי הפוליסה שרכשת.

  רכשתי ביטוח נסיעות לחו"ל ואני נזקק לטיפול רפואי בחו"ל עקב הידבקות בנגיף הקורונה, מה עליי לעשות?
  הפוליסה מכסה את ההוצאות הרפואיות הנדרשות לטיפול במצב בריאותי שמקורו בנגיף הקורונה, כולל הוצאות אשפוז, הטסת מלווה לחו"ל, תרופות ועוד. הכיסוי יינתן בהתאם לתנאי הפוליסה. בקרות אירוע רפואי יש ליצור קשר עם מוקד הסיוע של AIG בחו"ל כדי לקבל הנחיות מדויקות כיצד לפעול. מוקד הסיוע זמין 24/7 בטלפון  972-3-9191155+ במייל: Aig@ima-mc.com 
  או בווטסאפ: 054-9206902.

  אני בחו"ל  ונדרשתי להיכנס לבידוד. האם הפוליסה מכסה אותי?
  במקרה שבו עקב מצב בריאותי רופא קבע כי עליך לשהות בבידוד לפרק זמן ארוך מתקופת הנסיעה, תהיה זכאי להחזר עבור הוצאות כרטיס נסיעה חדש והוצאות בגין שהות נוספת במלון, בכפוף לתנאי הפוליסה ולגבולות האחריות המפורטים בפוליסה. להמשך כיסוי ביטוחי בתקופה זו, עליך לבצע הארכה לפוליסה שרכשת.

  אני שוהה בחו"ל, קיים סגר ואין טיסות יוצאות לחזרה לארץ. הביטוח צפוי להסתיים בעודי בחו"ל, מה עלי לעשות?
  במקרה כזה עליך להאריך את הפוליסה שרכשת כדי להבטיח המשך כיסוי ביטוחי.

  מדינת היעד שלי לא נמצאת ברשימת המדינות שניתן לבטח, מדוע?
  לאור המצב הרפואי השורר בעולם, אנו מאפשרים רכישת ביטוח ליעדים עם שיעור נמוך של תחלואה בקורונה, כפי שמעודכן ע"י משרד הבריאות. הרשימה תתעדכן מעת לעת.

  הגעתי למדינת היעד והונחיתי לבצע בדיקת קורונה כתנאי לכניסה למדינה. מי נושא בעלות הבדיקה?
  בדיקת קורונה כתנאי לכניסה לארץ אחרת, אינה מהווה אירוע רפואי (מחלה או תאונה) המכוסה בתנאי הפוליסה. כך שעלות הבדיקה תחול עליך. אנו ממליצים לברר טרם יציאה מהארץ מהן ההנחיות הנדרשות בכניסה ליעד המבוקש על מנת להיערך כראוי.

  הגעתי ליעד ולא הורשיתי להיכנס לגבולות המדינה בשל מדיניות הקורונה בה. האם יש כיסוי ביטוחי?
  מקרה זה אינו קשור בהוצאה רפואית עקב אירוע רפואי, והוא גם אינו עונה על תנאי כיסוי "קיצור נסיעה", ולכן אינו מכוסה במסגרת תנאי הפוליסה. אנו ממליצים לברר טרום יציאה מהארץ מהן ההנחיות והמגבלות בכניסה ליעד המבוקש על מנת להיערך כראוי.

  חברת התעופה ביטלה את הטיסות שלה ליעד אליו רכשתי ביטוח נסיעות לחו"ל ולא אוכל לטוס כמתוכנן. האם אקבל החזר על ביטול הנסיעה?
  לקוחות עלית וסינטוריון מקרה זה אינו מכוסה במסגרת כיסוי ביטול נסיעה, כיסוי זה בעיקרו מכסה מקרים של ביטול עקב אשפוז/ מוות של המבוטח/ או בן משפחה קרוב.

  שאר הלקוחות אם נרכש כיסוי ביטול נסיעה במסגרת הפוליסה ובוטלו הטיסות הסדירות עקב מגיפה, יש לפנות לחברת התעופה לקבלת מידע אודות החזר בגין הטיסה שבוטלה. באפשרותך להגיש תביעה דרך אתר האינטרנט של החברה או בפניה טלפונית למחלקת התביעות. הזכאות להחזר כפופה לתנאי הפוליסה שרכשת.

  נאלצתי לוותר על הטיסה עקב תסמיני קורונה או שהייה בבידוד, יש כיסוי ביטוחי למקרה זה? כיסוי הוצאות רפואיות בחו"ל- לא מכוסה כיוון שטרם עזבת את הארץ. ניתן לקבל החזר על הפרמיה ששולמה בגין הביטוח. כיסוי ביטול נסיעה לא יחול במקרה זה, גם אם נרכש, כיוון שהמבוטח לא אושפז.

  פורסמה אזהרת מסע בעניין הקורונה ביחס ליעד אליו רכשתי ביטוח נסיעות לחו"ל. האם אקבל החזר על ביטול הנסיעה?
  ביטול טיסה עקב אזהרת מסע אינו מכוסה במסגרת הפוליסה.

  מדוע אי אפשר לרכוש ביטול נסיעה?
  בשל המצב הרפואי בעולם כיסוי זה אינו נמכר. כיסוי זה בעיקרו מכסה מקרים של ביטול עקב אשפוז/ מוות של המבוטח/ או בן משפחה קרוב ובכל מקרה אינו מכסה ביטול מכל סיבה.

  במקרה ונדבקתי בקורונה בחו"ל האם אצטרך לחזור לארץ או שמא אצטרך להיות מטופל בחו"ל ולהיות שם בבידוד?
  במרבית המדינות, יש איסור להעלות על טיסה עם חשש לקורנה, לאור כך הטיפול הרפואי יתבצע במדינת היעד ולאחר שתקבל תשובה שלילית תוכל לחזור לארץ. ההוראות  משתנות  ממדינה למדינה, ויש ליצור קשר עם מוקד החירום על מנת לקבל פרטים מדויקים בהתאם ליעד בו הנכם נמצאים.